PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

 SIGITASKultūros centro direktorius

SIGITAS KANCEVYČIUS

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

 Direktoriaus darbotvarkė

FACEBOOK

facebook

1,2 % pajamų mokesčio

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA

bardauskienedanuteprofKultūros centro direktoriaus pavaduotoja

Danutė Bardauskienė - Baužienė

Direktoriaus pavaduotojos darbotvarkė

Pagėgių krašto TIC

Pagėgių krašto šventė

... Tikt n’užmirškit irgi manęs ir mano namelių

Kad pulkais susikviesit į česinis pasilinksmint.

Jaugi gana šiamsyk, jau mielą vasarą baikim

Ir prieš rudenį, kas mums reiks nugamint n’užmirškim.“

 /K. Donelaitis „ Metai“/

Pagėgiai laiko labirintuose – krašto šventė , kurioje svariausiu akordu suskamba nuveikti metų darbai, pagarbiai minimi teminiai metai .

2013 metai minėjome Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos 90- tie metų sukaktį. Pagėgių krašto šventės tema buvo Mažosios Lietuvos ženklai. Šie ženklai atgulė pardose, šventėse, konferencijose, bei įstaigų veikloje.

                      2013 – uosius metus istorijon įrašėme jau 2014 metų sausio 1 dieną, minėdami Kristijono Donelaičio 30- tąsias gimimo metines. Ir užsukome smagratį, skirtą Kristijonui Donelaičiui. Renginys po renginio; kovo – 11 tąją kultūros centre svečiavosi Šilutės krašto tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai. Pagėgių krašto žmonėms turėjo galimybę susipažinti su unikaliu margučių kalendoriumi, pagamintu pagal K. Donelaičio poemą „ Metai“ . Kiekvienas metų laikas –vis kita spalva, natūraliomis gamtos medžiagomis dažyti margučiai, kiekviena metų diena paženklinta citata iš K. Donelaičio poemos.

                       Pagėgių krašto įstaigose parodos, paskaitos ir kalbėjimai apie K. Donelaitį unikalų žmogų palikusį pasaulinio lygio pėdsaką grožinėje literatūroje, bet ir gebantį statyti, konstruoti, užsiimti sodininkyste, vadovauti, dirti sielovadininku .

                       Pirmuoju šventės, skirtos K. Donelaičio 300- tosioms gimimo metinėms paminėti, akordu buvo gėlynų juostos „ pynimas“. Nešini gėlynais, Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų, švietimo, socialinių įstaigų atstovai, „ išaudė“ juostą, joje iš gėlynų išpindami; „ K. Donelaitis – 300“.

                      Šeštadienio rytą mažuosius pagėgiškius į šventinę popietę kvietė Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Sporto aistruolius į tradicinį bėgimą „ Mikytai – Pagėgiai“ kvietė Všį „ Sporto it turizmo centras“.

                       Pagėgių miesto pagrindinę gatvę puošė Pagėgių krašto mokyklos. Stoniškių, Piktupėnų, Natkiškių, pagrindinių ir Pagėgių pradinės mokyklos bendruomenės perteikė K. Donelaičio „ Metus“ išradingiausiomis kompozicijomis prie pat respublikinės reikšmės kelio. Pareigūnams nereikėjo reguliuoti eismo, regint tokias grožybes vairuotojai patys mažino greitį ir grožėjosi sukurtais darbais.

Šventės svečiai grožėjosi floristikos kilimais, kuriuos galėjo „ austi“, visi, kas tik turėjo fantazijos ir norėjo dalyvauti konkurse. Šis konkursas kasmet sulaukia gausaus būrio  naujai prisijungusių dalyvių, tačiau ištikimiausieji - Vilkyškių Jochaneso Borovskio vardo, Lumpėnų Enzio Jagomasto vardo mokyklų mokiniai, Natkiškių kaimo bendruomenė.              

 Kilimų konkurso prizininkams bei įspūdingiausiai papuošusiems gatvę, atiteko kvietimai į „ Senukų“ prekybos centrą. Gausu šventėje buvo tautodailininkų, amatininkų, prekeivių.

 Gerą garsinį toną šventei suteikė naminių paukščių kleketavimas ir gagenimas, mat vienoje iš alėjų buvo įsikūrę Lietuvos naminių ir dekoratyvinių paukščių asociacijos nariai su savo gyvaisiais, plunksnuotais eksponatais .

                      Į Pagėgių krašto šventinę eiseną rinkosi vyžoti„ būrai“ ir pivoti „ gaspadoriai“. Eisenos karūna – Vėliavos. Šiais metais Pagėgių kraštui jos itin svarbios, nes dvi, iki šiol savo heraldikos neturėjusios seniūnijos, šią vasarą ją apsigynė komisijoje bei iškilmingai pristatė savo bendruomenei savo seniūnijų švenčių metu. Lietuvos trispalvę lydėjo Natkiškių, Lumpėnų, Vilkyškių, Pagėgių bei Stoniškių seniūnijų vėliavos. Čia pat, garbingoje vietoje – Mažosios Lietuvos trispalvė ir penki šiaudų Sodai. Tai ateinančių metų simbolis- Penki Lietuvos regionai, nes  2015 –taisiais minėsime Lietuvos regionų metus.

Scenoje šeimininkavo personažai Tantė lietuvninkė gaspadinė ir jos sūnus, ieškantis pelningo amato arba turtingos pačios. O paieškos vyko seniūnijų bei krašto ūkininkų kiemeliuose.

 Mes, organizatoriai, kultūros centro darbuotojai neatsistebime krašto žmonių išradingumu; mažoje, asmeninėje šventėje paskelbti temą ir gauti iš jos dalyvių atsaką, atitinkančią temą aprangą ar šventinę detalę yra realu, tačiau, krašto šventėje paskelbus temą ir matyti į ją atsišaukiant šimtus dalyvių, tai didžiausias atpildas organizatoriams. O ir patiems dalyviams tai tampa vaidyba, įsikūnijimu ir pilnaverčiu įsiliejimu į šventės kūrimą. Taip ir kiemeliuose; dvejose seniūnijose Pagėgių bei Natkiškių seniūnijų kiemeliuose vyko, anot K. Donelaičio,  „svodba pas Krizą“,. Pagėgiuose tikros svodbos būta; svodbos svitą su duona ir druska pasitiko tėvai, stalas užsėstas persirengėlių, anapus trobos paruoštas kraitis; gyvos avys bei tikrų tikriausias arklys. Gretimais sukiojasi skerdžius tik ką paaukojęs žąsiną, jautį ir meitėlį svodbai. O ir kraičio jaunieji gavo lopšį. Viskas kaip per tikrą „ svodbą“.

 Stoniškių kiemelyje, kaip ir Stoniškių kaimuose, įsikūrusiuose prie srauniosios Gėgės , nuo seno klestėjo žuvininkystė, Lumpėnai, Vilkyškiai didžiavosi turtingais ūkininkais, Pagėgių krašto ūkininkai tiesiog pasiskolino frazę „ Rudens gėrybės“ ir jomis nuklojo aikštę, kad tik paukščių pieno betrūko. O kur dar karietų, karietaičių važnyčiotojai. Nemaž neblogiau už K. Donelaičio laikus, už Tolminkiemio aplinką.

 Šventės dalyvių pastangos aiškios – visi siekia pelnyti specialųjį Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio įsteigtą prizą „ Krištolo obuolys“. Šis prizas atitenka tiems, kurie nuo pirmosios akimirkos dalyvauja šventiniuose renginiuose bei išlaiko paskelbtą temą.

 Pasak mero, surinkusiems trejus metus iš eilės „ Krištolo obulius“, atiteks didysis prizas – išvyka , kuria seniūnai ar bendruomenių pirmininkai galės paskatinti aktyviuosius bendruomenių narius,  ar prie šventės kūrimo prisidėjusius gyventojus.

 Šventės metu buvo apdovanoti Lietuvos dainų šventės „ Čia – mano namai“ kolektyvų vadovai, koordinatoriai bei kolektyvai.

Kad dar ir dar kartą visi drauge  įamžintume Kristijoną Donelaitį, šventėje buvo galima prisidėti tapant bendrą mega paveikslą „ Metai“

                       Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šventės kūrimo ir  buvusiems kartu.Ypatingai dėkojame Pagėgių meno ir sporto mokyklos bendruomenei už nuolatinę pagalbą renginių metu. Taip ir kuriame šventę kartu, kaip krašto poetė Lina Ambarcumian rašė;

„ Čia mano ir Tavo Pagėgiai,

Kitų aš namų neturiu.

Žinau, be manęs jie bejėgiai,

Todėl jų apleist negaliu. 

 

Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė

 Svetlana Jašinskienė

 

 FOTO ČIA

 

Foto akimirka

Kalendorius

June 2021
MTWTFSS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930