PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

Čia mano namai

Gerbiamieji,

... kas pasvers kultūros darbuotojo darbą ... kas apibrėš... kas nusakys ...

 Dainuojame, šokame , vaidiname, poriname kuriame ir režisuojame ...

Į kultūros procesą norime patekti kiek galima anksčiau; nuo vaikystės iki gilios senatvės lankome būrelius, studijas, meno mėgėjų kolektyvus, ansamblius. Ir šiuo Kultūros procesu suteikiame Tautai veidą... jei ne veidą, tai Tautos veidui nuotaiką .

 Dainų šventė-kultūrinės raiškos procesas, nusakantis ką Tauta turi brangiausio, iškiliausio, vertingiausio įvertinto pačiu aukščiausiu lygiu – UNESCO paveldo ženklu.

                      „Čia mano namai“ – taip pavadinta 2014 – ųjų metų Dainų šventė. Tūkstantinėje Dainų šventės dalyvių minioje tikimės regėti Pagėgių krašto meno mėgėjų kolektyvus. Dainų šventė meno mėgėjų kolektyvui – aukščiausias įvertinimas mėgėjiškame lygmenyje.

Aksavera Mikšienė ir Gražina Paliokienė aukščiausią lygį dirbdamos su kolektyvais pasiekė daugelį kartų. Už tai yra įvertintos. Šiuos kultūros darbuotojos apdovanotos medaliu „ Už nuopelnus Pagėgių kraštui“. Jų paruoštų kolektyvų dėka, bei savivaldybės administracijos teigiamo požiūrio dėka, Dainų šventės medaliai puošia ne tik kolektyvų vadovių, kultūros centro vadovų, bei ir savivaldybės vadovų krūtines.

A. Mikšienė, kultūros darbui atidavusi keturiasdešimt metų Dainų šventėse dalyvavo šešis kartus, pradedant nuo 1985 metų. Specialistė paruošusi ne tik folkloro kolektyvą„ Kamana“, bet ir pagyvenusių šokių kolektyvą bei mišrų chorą.

G. Paliokienės ir jos vadovaujamo kolektyvo pirmoji Dainų šventė 1990.metais. Dainų šventei vadovė paruošusi merginų, pagyvenusių ir vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvus.

Vadovėms bei jų vadovaujamų kolektyvų dalyviams įtemptas metas – prisidėjo atranka į 2014 metų Dainų šventę „ Čia mano namai“. Vasario 22 dieną10.00 valandą į Pagėgių Kultūros centrą atvyksta garbi komisija iš sostinės, kad įvertintų Pagėgių savivaldybės Kultūros centro vyresnio amžiaus žmonių tautinių šokių kolektyvą „ Marguva“ .

Minint Tarptautinę Moters dieną, kovo 8 dieną, antroje dienos pusėje, prieš garbingą komisiją stos folkloro ansamblis „ Kamana“ .

 Maloniai kviečiame atvykti bei palaikyti kolektyvų dalyvius, kurie neskaičiuodami savo brangiausio turto – laiko, randa galimybių kas vakarą repetuoti, savaitgaliais koncertuoti važinėjant po savivaldybės bei visos Lietuvos miestus bei miestelius, o 2014 m. birželio 28- liepos 6 dienomis stosiančius garsinti Pagėgių kraštą Vilniuje, Devyniasdešimtmetį mininčioje Dainų šventėje „ Čia mano namai“

Pagėgių savivaldybės Kultūros centro direktorė

Svetlana Jašinskienė 

Foto akimirka

Kalendorius

November 2019
MTWTFSS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan