PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

                 SIGITAS 

Kultūros centro direktorius 

SIGITAS KANCEVYČIUS 

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

12procentai

Pagėgių krašto TIC

Kapelos „Vaivorykštė“ rugpjūtis

Šiemet vieniems rugpjūtis gausus vaisiais ir uogomis, kitiems – daržovėmis, o Natkiškių kultūros namų kaimo kapelai ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas) gausus koncertais ir išvykomis. Koncertuota ne tik Pagėgių savivaldybėje, bet ir daugelyje Lietuvos miestelių ir miestų.

Kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ jau 3 kartą koncertavo Radviliškio rajono Šeduvos kaimo kapelų šventėje ,,Žolinės vainikas“, kuris vyko jau 13 – ąjį kartą. Šventėje dalyvavo 10 kapelų iš įvairių Lietuvos vietų. Kapelas ir jų vadovus sveikino Radviliškio miesto garbės svečias, bei seimo narys Vytautas Juozapaitis, seniūnas Kostas Dočkus ir kiti garbūs svečiai. Grojant kaimo kapelai ,,Vaivorykštė“ aikštelėje šokėjams pritrūko vietos.       Kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ nuolatiniai Šilutės rajono Bikavėnų kaimo vasaros šventės ,,Grajikit, Bikavos žiogeliai“ dalyviai. Visi šventės dalyviai dalyvavo Šv. Mišiose, vežimaičiais aplankė visas Bikavėnų gatveles, kviesdami visus į šventę. Susirinkusiems į šventę žiūrovams kolektyvai dovanojo smagų koncertą. Kaip ir teigė šventės vedėja Vaida Galinskienė, Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ visus išjudina, taip ir atsitiko: gausus būrys šokėjų, aplodismentai ir padėkos šūksniai tai patvirtino.

    

 

Rugpjūčio 12 d. Mociškių kaime Sigito Stonio sodyboje svečiavosi kaimo bendruomenė iš Bebrininkų, Vilkaviškio raj. Natkiškių kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ buvo pakviesta pabendrauti, paragauti skanaus šiupinio ir padovanoti atvykusiems svečiams koncertą. Vieni kitus supratome, nes jau po pirmos dainos prasidėjo šokiai, palingavimai, pasiūbavimai, o kas mokėjo dainų žodžius, tas ir kartu padainavo. Šventės pabaigoje kapelai dėkojo sodybos šeimininkas Sigitas Stonys, o Bebrininkų kaimo bendruomenės pirmininkė įteikė vadovui Valdui Armonui atminimo dovanėlę. Visų nuotaika buvo puiki.  

Rugpjūčio 23 d. kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ aplankė ir savo koncertą dovanojo Lumpėnų kaimo žmonėms, kur vyko kaimo šventė ,,Rugiapjūtės pabaiga“. Lumpėnų laisvalaikio salėje vidurdienį surengtoje konferencijoje „Rugiapjūtės pabaiga“ buvo kalbėta apie tai, kaip anais laikais pjaudavo javus, juos kuldavo su spragilais. Buvo demonstruojami tų laikų įrankiai. Po konferencijos savo koncertą ir dovanojo kaimynai natkiškiečiai. Šoko visi, net seniausia seniūnijos močiutė linksmai sukosi valso ritme, o kokie gražūs bendri rateliai raitėsi laisvalaikio salėje.    Rugpjūčio 31 diena kaimo kapelai ,,Vaivorykštė“ ir jos vadovui Valdui Armonui buvo itin atsakinga, nes koncertuoti reikėjo du kartus ir skirtingose vietose. Pirmasis koncertas įvyko Raseinių rajono Girkalnio miestelyje regioninėje liaudiškos muzikos kapelų šventėje ,,Girkalnio griežynė 2013“. Šventėje dalyvavo 10 kapelų iš įvairių Lietuvos vietų. Smagu ir džiugu girdėti, kad tarp tokių stiprių kapelų, kaip ,,Zyplių dvaro kapela“ (iš Šakių rajono), „Vilainiai“ (iš Kėdainių kultūros centro), mūsų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ yra priskiriama į geriausiųjų trejetuką. O kad kapela raseiniškiams patiko, tai įrodė didelis žiūrovų palaikymas. Renginio šeimininkai kvietė kapelą sugrįžti ir kitais metais.     Tą pačią dieną jau 17 val. kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ koncertavo Jurbarke Dainų slėnyje ,,Miestelėnų šventėje“, kur vyko regioninė XII – oji liaudiškų kapelų šventė ,,Pamituvio armonika“. Šventės vedėja Loreta Sungailienė (LRT laidos ,,Duokim garo“ vedėja) Natkiškių kaimo kapelą ,,Vaivorykštė“ įvardijo kaip vieną iš labiausiai jai patinkančių kapelų. Kapela neapvylė vedėjos, nes po koncerto Loreta Sungailienė džiaugėsi ir nuoširdžiai kvietė vėl apsilankyti televizijos laidoje ,,Duokim garo“, taip pat sulaukta jau naujų pakvietimų koncertavimui.    

 

Seneka yra pasakęs: „Iš tikro dosnus tas, kuris duoda iš to, kas jam pačiam priklauso“. Gera pajauti širdyje, kai matai, jog bent akimirką tai kas priklauso tau, bent dalelę džiaugsmo tu gali duoti paprastam žmogui, bet kuriame Lietuvos kampelyje. Ačiū kapelos dalyviams ir vadovui už gražius koncertus.                                                                                                                                    

 

 

Natkiškių kultūros namų renginių organizatorė Rasa Armonienė

Foto akimirka

Kalendorius

June 2020
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan