PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

 SIGITASKultūros centro direktorius

SIGITAS KANCEVYČIUS

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

 Direktoriaus darbotvarkė

FACEBOOK

facebook

1,2 % pajamų mokesčio

pajamumokestis2021

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA

bardauskienedanuteprofKultūros centro direktoriaus pavaduotoja

Danutė Bardauskienė - Baužienė

Direktoriaus pavaduotojos darbotvarkė

Pagėgių krašto TIC

      ticbaneris

TRADICINĖ VASAROS ŠVENTĖ ,,ŠVENTA ONA - DUONOS PONIA“ 2020

sventaonaduonosponia2020 Liepos 25 d. Natkiškių kaimo parkelyje vyko 23-ioji  tradicinė vasaros šventė ,,Šventa Ona - duonos ponia“. Nuo ankstyvo ryto kvieslys su dviem jaunomis lietuvaitėmis važinėjo po kaimą ir kvietė visus į šventę. 12.00 val. į kultūros namus prigužėjo šeimininkių, norinčių išsikepti šviežios duonos ir pasidalinti savo receptais. Vyko edukacinė veikla ,,Visur duona su pluta“. Edukaciją vedė Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Jurgita Brazauskienė, o duonelę kepti mokė Norkaičių bendruomenės ,,Galmena“ moterys. Kol duona kepė vyko šiltas pabendravimas prie arbatos stalo: ragavome duonytę, šakotį  ir svečių dovanotą sūrį.

         Parkelyje buvo galima pasigrožėti Virginijos Rukšnaitienės karpinių paroda, įsigyti pintą krepšį ar pasipuošti rankų gamintais dirbiniais. Šv. Mišias aukojo Žygaičių parapijos kunigas Tomas Domarkas, giedojo Natkiškių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Gluosnė“, pašventinta duona. Po Šv. Mišių ragaudami girą ir duoną, susirinkę žiūrovai galėjo paklausyti ir Natkiškių kultūros namų kvarteto koncerto. Vaikučiai smagiai leido laiką su klounu ir kitais animaciniais personažais. Visą dieną vyko aktyvios seniūnijų sportinės varžybos, linksmosios estafetės visų amžiaus grupių dalyviams. Pavargę, bet laimingi ir apdovanoti sportininkai galėjo atsipūsti ir įsijungti į šventės vakarinę dalį.

            Kiekvienoje šventėje stengiamės išlaikyti tradicijas ir supažindinti su jomis jaunąją kartą. Gražiais žodžiais ir eilėmis apipintas įvyko vėliavos įnešimas, ugnies aukure įkūrimas ir duonos pristatymas. Sveikinimo žodį tarė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė, LR seimo narys Ričardas Juška, Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Kuturys, Pagėgių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė ir Natkiškių bendruomenės pirmininkė Nida Bušniauskienė. Svečiams įteikta pašventinta Onos duonelė kaip stiprybės ir sotumo simbolis. Visiems savo nuostabias dainas  dovanojo Natkiškių kultūros namų solistai: Rokas, Meda ir Gabrielė. Buvo pasveikinti naujagimiai, gimę nuo Oninių iki Oninių, pagerbtos visos seniūnijos Onutės. Vakarinę koncerto dalį pradėjo Natkiškių kultūros namų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“, o užbaigė merginių grupė ,,Vyšnios“.

            Būdamas visiškai vienas, net turėdamas gražiausių norų ir geriausių sugebėjimų, mažai ką gali padaryti, tačiau kai prie gerų darbų prisideda geranoriški žmonės - rezultatai visuomet džiugina.  Padėkota visiems Natkiškių seniūnijos gyventojams, kurie vienaip ar kitaip padėjo ir prisidėjo prie šventės sukūrimo: dekoracijų pynėjoms, pagalbininkams, Natkiškių kultūros namų meno mėgėjų kolektyvams ir jų vadovui Valdui Armonui, duonelių kepėjoms ir edukacinės veiklos vedėjoms, vaikams ir jaunimui, informaciniams rėmėjams, sportininkams, bendruomenės valdybai, už nuostabią parodą Virginijai Rukšnaitienei.

            Ačiū Lietuvos žemės ūkio ministerijai už projekto finansavimą, AB ,,Kauno grūdams“, Pagėgių halės gėlynui, labdaros organizacijai ,,Pagalba Lietuvai“ ir Tadui Girčiui, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinei mokyklai, Pagėgių kultūros centrui, VŠĮ ,,Sporto ir turizmo centrui“, ,,Moterų seklyčiai“,  Nidai ir Arūnui  Bušniauskams, Dianai ir Kęstui Marozams, Pagėgių savivaldybės tarybos nariams Remigijui Špečkauskui, Ramutei  Valančienei, klebonui Tomui Domarkui.

            Šventės organizatorių vardu dėkojame už jūsų gerumą, dosnumą, darbštumą, aktyvumą. ,,Tegul gerumas būna Jūsų angelu ir gyvena kartu su Jumis“.

 

Renginių organizatorė                      Rasa Armonienė

 

 

Nuotraukų galerija -->>

zumlogo

 

Foto akimirka

Kalendorius

September 2021
MTWTFSS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930