PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

                 SIGITAS 

Kultūros centro direktorius 

SIGITAS KANCEVYČIUS 

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

ŽIEMOS PALYDŲ ŠVENTĖ

Yra sakoma: ,,Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi“. Šiandien gamta pasijuokė iš visų mūsų. Užgavėnių šventė, juk reikalingas sniegas, tai ir padovanojo savo ko gero paskutinius šios žiemos taip gailėtus kritulius – sniegą. Visiems buvo džiaugsmo, bet neilgam. Supykome ir nutarėme galutinai išvyti žiemą iš mūsų kiemo.

12.00 val. visa Natkiškių kaimo bendruomenė (jauni, pagyvenę ir seni) susirinko į Natkiškių kultūros namus atsisveikinti su žiema ir pasitikti pavasarį. Ko tik čia nebuvo: žydai, švaistėsi pinigais, čigonės minė mįsles, velniai, ubagai, raganos ir visokie persirengėliai susirinko į palydėtuves. Žaidė, šoko, dainavo, o didžiausią sumaištį šventėje kėlė Lašininis su Kanapiniu. Pasistiprinęs blynais ir šiupiniu, Kanapinis jausdamas artėjantį pavasarį, Lašininį iškvietė išbandyti jėgas. Mušėsi ir grūmėsi maišais, bandė savo taiklumą įvairiose rungtyse, estafetėse. Pergalė buvo tai Kanapinio, tai Lašininio pusėje. Tada Kanapinis pasiūlė užbaigti šį konfliktą ir paskelbti pabaigą, traukiant virvę. Ojojoj... Kanapiniui reikėjo ilgai plušėti, kol įveikė nusipenėjusį per žiemą Lašininį ir jo žydų komandą. Tik iš penkto karto pavyko įveikti Lašininį ir jo komandą.

Pralaimėjęs Lašininis pargriuvęs ėmė maldauti Kanapinį:

-     Leisk man, Kanapini, sulaukti Velykų. Aš pasislėpsiu kur nors palėpės kamputyje ir būsiu tylus ir ramus. Labai prašau, pasigailėk.

Tačiau pasigailėjimo nebuvo, Lašininis buvo išguitas iš kaimo...

Kartu su Kanapiniu visi džiaugėsi pergale, buvo nuspręsta sudeginti Morę ir uždegti Užgavėnių laužą.

Dėkoju visiems prisidėjusiems prie šventės: Natkiškių seniūnei ir seniūnijos darbuotojams, bendruomenės pirmininkei ir jos nariams, padėjusiems šventėje, visai mokyklos bendruomenei, ,,Moterų seklyčios“ moterims už nuostabią Morę, vaikų ir jaunimo dramos būrelio kolektyvui, Tajai už šiupinio pristatymą, visiems atėjusiems į šventę ir padėjusiems prisišaukti pavasarį.

Ačiū už blynus kepėjoms ir mokyklos virėjoms už šiupinį.

,,Šalta žiema šalin eina“...... Sveiki visi, sulaukę pavasario!

 

Renginių organizatorė   Rasa Armonienė

 

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

April 2020
MTWTFSS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan