PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

ADVENTO KELIO ŠVIESA

Adventas yra metas įžiebti šviesą savo ir kito sieloje. Tai susikaupimo, meilės ir džiaugsmo metas!

            Krikščioniškasis pasaulis, laukdamas Išganytojo atėjimo, maždaug mėnesį iki Šv. Kalėdų tarsi nuščiūva. Adventu vadinamas laikotarpis skirtas pabendrauti su artimaisiais, su visais susitaikyti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą. Daugelis šio meto tradicijų atkeliavo iš žilos senovės.

            Žmonės stebėdami aplinką, bandė prie jos prisitaikyti. Žiemą linksmybės pritildavo ir visi glausdavosi prie vieno ugniakuro. Susiglausti į vieną bendrą būrį, gruodžio mėn. 15 d (sekmadienį) Natkiškių kultūros namuose rinkosi ir natkiškiečiai. Juos pasveikino Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė, bendruomenės pirmininkė Nida Bušniauskienė, Pagėgių savivaldybės tarybos narė Ramutė Valančienė ne tik sveikino, bet visus vaišino Kalėdiniais sausainiukais, sveikinimo žodį ir saldų sūrį perdavė Pagėgių savivaldybės tarybos narys Arūnas Bušniauskas. Adventiniai pietūs - tai tikri pietūs: bulvės su lupena, kastinis, kisielius su spanguolėmis, kūčiukai, mandarinai, kepta duonytė ir žinoma desertas: šakotis, skruzdėlynas, saldainiai, medus, žele ir kava. Atlaikius pietus, visi stebėjome programą ,,Advento kelio šviesa", kurią pristatė atvykę svečiai iš RRKC Nemakščių seniūnijos. Tai kaimo bendruomenių jungtinis mišrus ansamblis, kuriam vadovauja Remigijus Laugalis ir Lina Andriulienė. Programos metu buvo atliekamos giesmės, uždegta didžioji Advento žvakė. Ją uždegė seniausia šventėje buvusi kaimo gyventoja Stefanija Kančiauskytė. Advento žvakes įžiebė: seniūnė, bendruomenės pirmininkė, meno vadovas. Ketvirtąją žvakę įžiebti įpareigotos renginių organizatorė Rasa Armonienė ir Pagėgių savivaldybės tarybos narė Ramutė Valančienė. Ansamblio moterys išsakė pačius gražiausius ir nuostabiausius palinkėjimus, uždegdamos žvakutes.

            Svečiai įteikė visiems duonos kepalą, kaip sotumo ir stiprybės simbolį. Kolektyvui ir jo vadovams padėkota už bendrystę, draugystę ir užsimezgusius kolektyvinius mainus. Po bendros nuotraukos, vėl sėdome prie stalo, valgėme desertą, gėrėme arbatėlę ir smagiai bendravome.

            Ačiū kolektyvui, ačiū visiems dalyvavusiems, ačiū tiems, kurie padėjo, jog Adventiniai pietūs būtų sotūs.

Gerų ir gražių visiems ateinančių švenčių.

 

Renginių organizatorė  Rasa Armonienė

 

FOTO ČIA >>

                     

Foto akimirka

Kalendorius

September 2020
MTWTFSS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930