PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

                 SIGITAS 

Kultūros centro direktorius 

SIGITAS KANCEVYČIUS 

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

12procentai

Pagėgių krašto TIC

Rudens lygiadienis – su Žolynų skulptūrų deginimu

Pagėgių kultūros centro etninės veiklos specialistė Aksavera Mikšienė teikė Kultūros tarybai paraišką Regioninis saulės skulptūrų pynimo pleneras „Saulės šokis“ ir jo veikloms įgyvendinti buvo skirtas dalinis finansavimas. Birželio 22 d. ant Rambyno kalno buvo nupintos didžiulės lauko žolynų skulptūros, kurios puošė ir džiugino tradicinės šventės „Rambynas. Joninės Mažojoje Lietuvoje“ dalyvius ir svečius.

Ant sakmėmis ir legendomis apipinto senojo Rambyno kalno rugsėjo 21 dienos vakarą rinkosi Pagėgių kultūros centro darbuotojai, vietiniai gyventojai ir svečiai – Šilutės rajono Žemaičių krašto etnokultūros centro Degučių kaimo folkloro ansamblis „Pilutė“(vad. Adma Baltutienė), Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro ansamblis „Vainuta“ (vad. Jolanta Majienė) ir to paties kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys) atšvęsti rudens Lygiadienį. Rudens lygiadienis žymi astronominio rudens pradžią, skatina atsigręžti atsigręžiant į etninę kultūrą, prisiminti senąsias tradicijas bei apeigas.

Kolektyvų dalyviai bei visi susirinkusieji nuoširdžiai dainomis ir šokiais dėkojo saulelei už suteiktą šilumą, pasitiko rudenį, o tamsos apsuptyje paaukojo žolynų skulptūras rudens lygės ugniai.

 

Kultūros centro informacija

 

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

June 2020
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan