PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

                 SIGITAS 

Kultūros centro direktorius 

SIGITAS KANCEVYČIUS 

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

12procentai

Pagėgių krašto TIC

Nuvilnijo emocijų kupinas kultūrinis savaitgalis Pagėgiuose

Rugsėjo 13–15 dienomis Pagėgiuose vyravo šventinė nuotaika, miestas skendo renginių gausoje: čia vyko krašto šventė „Pagėgiai – laiko labirintuose“. Šventės temą „Pasaulio tautos“ buvo galima įspėti jos nežinant: žavingais skirtingų tautų kostiumais pasidabinę kraštiečiai traukė atvykusiųjų į šventę dėmesį. Tema pasirinkta neatsitiktinai: 2019 m. paskelbti Pasaulio lietuvių metais.

Šventinių renginių pasiūla buvo didelė, tačiau Pagėgių savivaldybės administracijos vadovai dalyvavo visuose renginiuose. Tuo pačiu metu priėmė svečių delegacijas iš miestų partnerių – Ilavos (Lenkija), Kose (Estija), Sovetsko (Rusijos Federacija) ir kitus į šventę atvykusius garbius svečius.

Žolynų pynimai „Pasaulio Lietuvių metai – 2019“

Penktadienį Pagėgių savivaldybės kultūros centro fojė susirinko kraštiečių būrys iš Pagėgių savivaldybės Vaiko globos centro, Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų, Pagėgių ir Natkiškių kaimo bendruomenių. Čia kvepėjo gaiviu, vasarą primenančiu, gėlių aromatu: visi susirinkę pynė gėlių ir žolynų kilimą – Pagėgių savivaldybės herbą, kuris tapo šventės akcentu ir puošė sceną šventės metu.

Ąžuoliukas Mažosios Lietuvos šauliams

Prie Pagėgių krašto savanorių-šaulių majoro Vyčio Kryžiaus kavalieriaus Jono Šimkaus ir eilinio Jurgio Civinsko atminimo ženklo Pagėgiuose vyko iškilminga ceremonija, kurios metu pasodintas ąžuoliukas, skirtas Mažosios Lietuvos šauliams atminti.

Sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius. Meras akcentavo, kad simbolinis ąžuolo sodinimas duos pradžią atsirasti naujiems Mažosios Lietuvos istorijos įamžinimo ženklams Pagėgiuose ir taps patrauklia vieta naujoms idėjoms krašto istorijai atminti. Sveikinimo žodį tarė LR Seimo narys Ričardas Juška, Pagėgių jaunųjų šaulių sąjungos vadovas Alvydas Mikašauskas.

Sportas

Tradiciniame bėgime „Mikytai – Pagėgiai“ užsiregistravo 101 dalyvis iš Pagėgių, Šilutės bei Tauragės savivaldybių. Nugalėtojai buvo suskirstyti ir apdovanoti pagal amžiaus grupes.

Bėgimo nugalėtojų apdovanojimai vyko iš karto po bėgimo, suskaičiavus rezultatus. Visus dalyvius ir nugalėtojus sveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė ir Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Špečkauskas. Pasidžiaugta, kad kasmet vykstantis tradicinis bėgimas „Mikytai – Pagėgiai“ pritraukia būrį sporto mylėtojų ne tik iš Pagėgių, bet ir iš aplinkinių savivaldybių.

Krepšinio entuziastai rungėsi krepšinio „3x3“ turnyre Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus taurei laimėti. Krepšinio turnyro rezultatai buvo paskelbti šventės atidarymo metu. Krepšinio komandų nugalėtojus sveikino ir apdovanojimus teikė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius ir Pagėgių savivaldybės tarybos narys Remigijus Špečkauskas.

Edukacijos ir pramogos vaikams

  Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos darbuotojai, įkūniję įvairiausių laikmečių karalienes, karalius, sultonus, princeses bei kitus personažus, kvietė vaikučius prisijungti prie įvairių „Juodojo katino kiemo“ edukacinių veiklų.

Pagėgių krašto turizmo informacijos centro, Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos bei Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus darbuotojai taip pat džiugino įvairiomis edukacijomis.

Tradicija tapę kiemeliai

Pagėgių savivaldybės kultūros centro aikštėjeįsikūrusiuose seniūnijų kiemeliuose atgijo „Pasaulio tautos“ iš Pagėgių savivaldybės miestų partnerių: Pagėgių seniūnijos kiemelyje įsikūrė Rusijos Federacija, Vilkyškių – Lenkija, Stoniškių – Estija, Natkiškiuose – Vokietija, o Lumpėnuose – Ukraina.

Pagėgių savivaldybės administracijos vadovai aplankė seniūnijų kiemelius, atliko įvairias užduotis. Kiemeliuose netrūko linksmybių, prisistatymai atspindėjo šventės temą.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda demonstravo savo techniką, darbo priemones, kvietė „pasimatuoti“ ugniagesio profesiją.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai įrengė savo kiemelį, kuriame buvo demonstruojama pasienietiška technika, vyko kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymai.

Šventės atidarymas

Teatralizuota šventinė eisena iš miesto stadiono, vedama Šilalės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro ir choreografinės grupės (vadovai Zigmas Levickis, Laima Andrejauskienė), vertė ne tik sustoti ir grožėtis ja, tačiau ir didžiuotis savo krašto žmonėmis. Eisenoje dalyvavo Pagėgių Savivaldybės administracijos vadovai, miesto svečiai, savivaldybės įstaigų, organizacijų, asociacijų, sąjungų, seniūnijų, bendruomenių nariai.

Šventės atidarymo metu susirinkusius sveikino Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius. Atminimo dovanas su šventės simboliu svečiams teikė Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė.

Sveikinimo žodį tarė ir atminimo dovanas įteikė LR Seimo narys Ričardas Juška, Tauragės ir kaimyninių savivaldybių merai bei atstovai, svečių delegacijų iš miestų partnerių vadovai.

Sveikinimo kalbas sakė Pagėgių parapijos Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas, Pagėgių evangelikų liuteronų kunigas Gediminas Kleinas.

 Lietuvos ūkininkų sąjungos Pagėgių skyriaus pirmininkas Remigijus Kelneris taip pat sveikino kraštiečius ir įteikė padėką jauniems ūkininkams Donatai ir Dovydui Prišmantams.

Jau tradicija tapo už prisidėjimą rengiant Pagėgių krašto šventę atsidėkojant įteikti auksinius obuoliukus.Šiemet auksinius obuoliukus Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius įteikė Pagėgių, Vilkyškių, Stoniškių, Natkiškių ir Lumpėnų seniūnijoms, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai, VSAT Pagėgių pasienio rinktinei.

Koncertinė programa

Kraštiečius ir svečius žavėjo Pagėgių krašto meno mėgėjų kolektyvų koncertas, o vakarinę koncertinę programą dovanojo Tomas ir Romas Matevičiai, tautiška kapela „Sutaras“, grupės „Tabasco“ ir „Kristal“. Šventę vainikavo fejerverkai.

Šv. Kryžiaus atlaidai

Rugsėjo 15 d. Šv. Kryžiaus bažnyčioje vyko šventosios mišios ir šv. Kryžiaus atlaidai. Juos vedė kanauninkas kun. Andriejus Sabaliauskas, sveikatos, Dievo palaimos linkėjo Pagėgių parapijos Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas.

Po šv. mišių Pagėgių meno ir sporto mokyklos moksleiviai visiems susirinkusiems dovanojo koncertą.

Šventės organizatoriai

Pagėgių savivaldybės kultūros centras, Pagėgių, Stoniškių, Vilkyškių, Natkiškių, Lumpėnų seniūnijos, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, VšĮ „Sporto ir turizmo centras“.

Šventės rėmėjai

Pagėgių savivaldybės administracija, AB „Vikyškių pieninė“, UAB „Amberwind“. Informaciniai rėmėjai: „Pamarys“, „Voruta“, „Šilokarčema“, „Tauragės kurjeris“, Tauragės radijas, internetinė svetainė „Šilainės sodas“.

Inga Kuzmarskienė

Pagėgių savivaldybės administracijos

Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

June 2020
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan