PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

Respublikiniame tarmių konkurse

 

Kai mūsų nebeliks tarmės dar gyvens. /doc. dr. Jonas Bukantis/

                 Tarmė, yra mūsų tautos turtas - paveldas. Tai mūsų protėvių, senelių, tėvų kalba, kurią turime saugoti ir puoselėti. Tai ne prastuomenės kalba. Ir džiugu, kad tai supranta jaunimas, kuris vis dažniau stengiasi išmokti tarmiškai kalbėti. Kad paskatintų dar labiau jaunimą domėtis tarme, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, kas du metai, organizuoja respublikinį tarmių konkursą ,,Tramtatulis“, vaikam ir jaunimui. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kiekvienais metais organizuoja mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, respublikines varžytuves ,,Tarmių lobynai“.

 

                 Pagėgių savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio ,,Kamana“ /vad. A. Mikšienė/ dalyviai Aurelija Jankauskytė ir Augustas Reikertas keletą metų mokosi lietuvininkų tarmės. Ne pirmi metai dalyvauja šiuose konkursuose, kur yra gavę laureatės ir diplomanto apdovanojimus.

               Šiais metais varžytuvėse ,,Tarmių lobynai“ regioninėje atrankoje Gargžduose Aurelija Jankauskytė ir Augustas Reikertas tapo laureatais, o birželio 6 d. Vilniuje respublikinėje atrankoje Augustas užėmė pirmą vietą, o Aurelija antrą vietą.

               Augustas Reikertas ,,Tramtatulio“ konkurse regioninėje atrankoje Klaipėdoje tapo laureatu. Respublikinėje atrankoje Kaune Augustas tapo diplomantu. Džiaugiamės jaunaisiais nugalėtojais ir linkime toliau puoselėti gražią senuolių kalbą.

 

Pagėgių kultūros centro informacija

 

   

 

Foto akimirka

Kalendorius

July 2019
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan