PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORIUS

                 SIGITAS 

Kultūros centro direktorius 

SIGITAS KANCEVYČIUS 

Direktoriaus gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

12procentai

Pagėgių krašto TIC

Romansų vakaras ,,Tarp alyvų mačiau tavo veidą...“

Kai visi vasario 14-ąją švenčia meilės ir už jos slypinčių malonumų dieną bei ūdija niūrias lietuvių šventes, niekas nesusimąsto, kad ir lietuviai turi gražią savo meilės šventę ir savo šv. Valentiną – dievaitę Mildą. Tai deivė, kurią turėjo kiekviena iškili senovės tauta: graikai – Afroditę, romėnai – Venerą, lietuviai – Mildą.

Pamiršę speiguotą vasarį, puikiai galime švęsti meilės, piršlybų ir giminės tęstinumo dievaitės Mildos šventę. Ji švęstina žieduotą ir saulėtą gegužės 13-ąją dieną.

Gegužės 10 d. Pagėgių savivaldybės kultūros centre ši diena paminėta su gausiu būriu svečių.

Renginyje dalyvavo folkloro ansambilis ,,Diemedis“(vad. Rasa Jakienė),   iš Žygaičių, Pagėgių neįgaliųjų draugijos moterų ansamblis ,,Rambynas“ (vad. Virginija Bubelienė), folkloro ansamblis ,,Verdainė“(vad. Regina Jokubaitytė) iš Šilutės, bei Pagėgių kultūros centro folkloro ansamblis ,,Kamana“ (vad. Aksavera Mikšienė). Gražiais, svajingais romansais folklorai džiugino visų širdis. Juk mylėti reikia taip, kaip moko romansai.

Neapsieita ir be mildauninkės (Lina Ambarcumian), kuri savo burtais ir kerais žadino meilės jausmą ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams.Juk, pasak mitologų, Milda, žolelėmis ar užkalbėjimais gydė meilės negalias, o jas žmonės vadino mildauninkėmis. Beje, šį žodį kaimuose dar prieš dešimtmetį būdavo galima išgirsti gyvą, iš senolių lūpų. Mildauninkais vadinti ir tie, kurie mokėjo apmalšinti arba sužadinti meilės aistras ar sopulius.

Vakaro vedėja (J. Vidraitė- Marozienė) priminė vestuvių papročius bei linkėjo rasti meilę.

Gražių romansų ne tik klausyta, bet ir dainuota kartu. Vakarą vainikavo vaišės ir pasišnekučiavimai prie puodelio arbatos.

 

Kultūros centro informacija

 

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

June 2020
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan