PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

Romansų vakaras ,,Tarp alyvų mačiau tavo veidą...“

Kai visi vasario 14-ąją švenčia meilės ir už jos slypinčių malonumų dieną bei ūdija niūrias lietuvių šventes, niekas nesusimąsto, kad ir lietuviai turi gražią savo meilės šventę ir savo šv. Valentiną – dievaitę Mildą. Tai deivė, kurią turėjo kiekviena iškili senovės tauta: graikai – Afroditę, romėnai – Venerą, lietuviai – Mildą.

Pamiršę speiguotą vasarį, puikiai galime švęsti meilės, piršlybų ir giminės tęstinumo dievaitės Mildos šventę. Ji švęstina žieduotą ir saulėtą gegužės 13-ąją dieną.

Gegužės 10 d. Pagėgių savivaldybės kultūros centre ši diena paminėta su gausiu būriu svečių.

Renginyje dalyvavo folkloro ansambilis ,,Diemedis“(vad. Rasa Jakienė),   iš Žygaičių, Pagėgių neįgaliųjų draugijos moterų ansamblis ,,Rambynas“ (vad. Virginija Bubelienė), folkloro ansamblis ,,Verdainė“(vad. Regina Jokubaitytė) iš Šilutės, bei Pagėgių kultūros centro folkloro ansamblis ,,Kamana“ (vad. Aksavera Mikšienė). Gražiais, svajingais romansais folklorai džiugino visų širdis. Juk mylėti reikia taip, kaip moko romansai.

Neapsieita ir be mildauninkės (Lina Ambarcumian), kuri savo burtais ir kerais žadino meilės jausmą ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams.Juk, pasak mitologų, Milda, žolelėmis ar užkalbėjimais gydė meilės negalias, o jas žmonės vadino mildauninkėmis. Beje, šį žodį kaimuose dar prieš dešimtmetį būdavo galima išgirsti gyvą, iš senolių lūpų. Mildauninkais vadinti ir tie, kurie mokėjo apmalšinti arba sužadinti meilės aistras ar sopulius.

Vakaro vedėja (J. Vidraitė- Marozienė) priminė vestuvių papročius bei linkėjo rasti meilę.

Gražių romansų ne tik klausyta, bet ir dainuota kartu. Vakarą vainikavo vaišės ir pasišnekučiavimai prie puodelio arbatos.

 

Kultūros centro informacija

 

FOTO ČIA >>

Foto akimirka

Kalendorius

January 2021
MTWTFSS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031