PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

„KAMANA“ tarptautiniame folkloro festivalyje „Parbėg laivelis“, Klaipėdoje

Tarptautiniame folkloro festivalyje „Parbėg laivelis“, Klaipėdoje, apie 900 dalyvių; Serbai, Ispanai, Rusai, Kroatai, Ukrainiečiai, Makedoniečiai, Latviai, Suomiai, Estai ir t.t., Mažosios Lietuvos folkloro kolektyvai, bei aukštai iškėlę Pagėgių krašto vėliavą nešantis, Pagėgių savivaldybės Kultūros centro folkloro kolektyvas „Kamana“, vadovė Aksavera Mikšienė.

Keturias dienas trukusiame festivalyje įvairiausiose scenose, originaliausiose vietose išdainuota daigybė dainų. Festivalio atidaryme, kuris vyko Klaipėdos universiteto botanikos sode, kiekvienas festivalio dalyvis buvo apdovanotas dainynėliu. Jame surašytos keleto Klaipėdos krašto folkloro kolektyvų repertuaro dainos, kurias dainavo visi; dalyviai, svečiai, žiūrovai.

Nuo pasaulio kalbų, muzikos, šokių įvairovės keturias dienas gaudė visas Klaipėdos miestas. Visi festivalio renginiai, o jų, pasak etno kultūros centro direktorės Nijolės Služinskienės, kasdien mieste buvo apie 50, žiūrovams buvo nemokami. O ir dalyviams atrakcijų ir dėmesio skirta begalės; keltai, laivai, paminklai, krantinės – visi Klaipėdos lobiai buvo atverti jiems – folkloro sergėtojams.

Kaip ir kas kart folkloro kolektyvas „Kamana“ sulaukė pagyrų iš etninės kultūros žinovų už autentiškumą, krašto tradicijų saugojimą bei originalumą. Šiais metais, kaip niekuomet ansamblis daug dainuoja Klaipėdiečiams. Originalus Martyno Jankaus užrašytų dainų repertuaras tai Mažosios Lietuvos istorijos lobynas.

Pasak vadovės Aksaveros Mikšienės, visuomet gražiau klausytis daugiabalsės linksmos liaudiškos dainos, šokti trankesnius šokius, bet mes esame Mažosios Lietuvos kultūros nešėjai, kur visa etno kultūra yra gerokai subtilesnė nei kitur Lietuvoje. Šiame tarptautiniame festivalyje „ Kamana“ dalyvauja antrąjį kartą.

Kultūros centro informacija

 

FOTO ČIA>>

Foto akimirka

Kalendorius

November 2019
MTWTFSS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan