PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS

DIREKTORĖ

                                                         

Kultūros centro direktorė SVETLANA JAŠINSKIENĖ 
 
Direktorės 
gyvenimo aprašymas

FACEBOOK


2 % pajamų mokesčio

Pagėgių krašto TIC

JUOZO ŠALKAUSKO KOLEKCIONUOJAMŲ KAKLARAIŠČIŲ PARODA

Apie parodą skaitykite žemiau

             2016-aisiais metais Lietuvos Radijui sukako 90... Maždaug pusę - 44 metus – per jį skambėjo ir Juozo Šalkausko balsas.

     Beveik tiek metų vedė respublikines dainų ir šokių šventes. Juozo balsą girdime ir Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse sportinių šokių varžybose, daugelyje kitų pramoginių susibūrimų. Gerą krūvą per keturis dešimtmečius jo įgarsintų knygų klauso aklieji.

     Joniškio garbės pilietis, Juozas Šalkauskas dažnai nepakeičiamas Prezidentūros, Vyriausybės bei Seimo renginiuose.Dalyvauja literatūros vakaruose kaip deklamatorius, tapo „Poezijos pavasario“ skaitovų laureatu, LRT kalbos grynuoliu, Antano Macijausko, Petro Babicko premijų laureatu.

     Juozas Šalkauskas teigia, kad visą gyvenimą dirba tik tuos darbus, kurie jam patinka. Dar vienas jo mėgstamas užsiėmimas – fotografija. Pabandęs vaikystėje fotografuoti, su aparatu nesiskiria ir dabar. Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės narys fiksavo kolegas, įamžino Lietuvos sportininkus olimpinėse žaidynėse, egzotiškų kelionių momentus.

     Tarp kelių Juozo kolekcionavimo rūšių – ir kaklaraiščių rinkimas. Labiausiai domina proginiai, žinybiniai, netradiciniai kaklaraiščiai – kurių sukaupta jau per 1600. Jo iniciatyva sukurtas ne vienas specialus, taip pat ir Lietuvos vardo 1000-ečiui skirtas kaklaraištis.

     2013 m. gegužę kolekcininkas surengė pirmąją kaklaraiščių parodą Rokiškyje. Po to jais gėrėjosi Lazdijų gyventojai, buvo demonstruojami Medininkuose Pasieniečių mokykloje. Kaklaraiščiai pabuvojo Minsko istorijos muziejuje, kur jais net pusantro mėnesio stebėjosi Baltarusijos gyventojai ir svečiai. Parodą matė ir Kriukų žmonės, o į Joniškio žemės ūkio mokyklą ji atkeliavo iš Žagarėje vykusios Kleckų šventės. Proginė paroda – „Kalėdiniai kaklaraiščiai“ surengta Vilniaus savivaldybėje 2014-2015 metų sandūroje. Viena paroda, skirta Nacionalinio konkurso „RAŠOM 2015“ dalyviams ir svečiams. Paroda neaplenkė ir Alytaus, kalėdiniai kaklaraiščiai kabojo Joniškio J.Avyžiaus viešosios bibliotekos languose, o į Garliavą persikėlė iš Varėnos bibliotekos. Sportiniai kaklaraiščiai džiugino lankytojus „Vilniaus sporto festivalyje“ Litexpo rūmuose. Kaklaraiščiai demonstruoti Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje, Latvijos universitete, Pilialaukyje (Trakų raj.), Kauno sporto muziejuje, Tarptautinėje juvelyrikos parodoje „Amber Trip“ Vilniuje. Ši paroda Pgėgiuose jau 23-oji...

     2015 metų lapkričio pabaigoje Lietuvos rekordus registruojanti agentūra „FACTUM“ įregistravo naują rekordą:   Sunkiausias kaklaraištis – 1,36 kg masės 56 cm ilgio – nukaldintas joniškiečio kalvio Jono Gvozdo ir 2015 m. Joniškio raj, Kirnaičių k. bendruomenės padovanotas vilniečiui kaklaraiščių kolekcininkui Juozui Šalkauskui.

     Užpernai agentūra įregistravo antrą rekordą: Gausiausia proginių kaklaraiščių kolekcija. Joje eksponatai iš 43 šalių.

  

Foto akimirka

Kalendorius

sausio 2019
PATKPŠS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

DAINŲ ŠVENTĖ 2018

vardan